Menu
Zapri
MINI Clarus Ščitnica poleg kliničnega in ultrazvočnega pregleda ščitnice vključuje tudi izbran "paket laboratorijskih preiskav" ščitničnih hormonov (TSH, FT3, FT 4, Anti TPO in Anti Tg ). Zdravnik specialist tirolog opravi zaključni pogovor ter ustno in pisno poda končno oceno.
Naročite se na Mini Claru Ščitnica
Kaj vsebuje Mini Clarus Ščitnica
Za vsa vprašanja smo vam na voljo po tel. št.: 01 2000 910 , 040666056 ali na e-mail naslovu mdps@diagnostika-clarus.si
Ženske vseh starosti imajo večjo verjetnost za razvoj bolezni ščitnice kot moški. Bolezen prizadene 1 od 8 žensk, vendar pa se mnogi simptomi pripisujejo drugim bolezenskim stanjem ali odpisujejo kot posledica staranja.
Vrsta storitve: PREGLED MINI CLARUS ŠČITNICA
Preglede Mini Clarus izvajamo po dogovoru
Kraj pregleda: Grška ulica 13, 1000 Ljubljana ( BTC hala 9 )
CENA za Mini Clarus Ščitnica je: 250 €
*Kliknite na posamezni pregled/preiskavo za prikaz opisa.
Tirotropin, ščitnico spodbujajoči hormon ali tiroideo stimulirajoči hormon (TSH) spodbuja delovanje ščitnice. Merjenje vrednosti TSH nam pomaga podati oceno funkcije ščitnice.
Prevelike ali premajhne vrednosti THS v krvi so znak nepravilno delujoče ščitnice.
Trijodotironin (T3) in trijodotironin (T4) sta hormona, ki jih proizvaja ščitnica. Sta ključna za:
Preiskava pomaga podati oceno o delovanju ščitnice in določiti vrsto ščitničnega obolenja.
Laboratorijska analiza protitelesa proti tiroksinski peroksidazi (Anti TPO) pomaga pri diagnosticiranju in spremljanju avtoimunskih bolezni ščitnice in jih ločiti od drugih oblik ščitničnih bolezni. Zdravniku pomaga določiti najučinkovitejši način zdravljenja. Lahko je tudi znak nekaterih drugih avtoimunih bolezni.
Laboratorijska analiza krvi za tiroglobulinska protitelesa (Anti Tg) lahko nakazuje znak poškodbe ščitnice, v kolikor so ta protitelesa prisotna. Analiza nam pomaga določiti avtoimunske motnje ščitnice, na primer Gravesovo bolezen ali Hashimotov tiroiditis.
Pri specialistu Tirologu opravite klinični pregled ščitnice in UZ ščitnice.
Na podlagi preiskav, vam tirolog poda oceno zdravja ščitnice, svetuje in odgovori na morebitna vprašanja.
Kaj nam pokaže ultrazvočna preiskava ščitnice:
Kako poteka UZ Ščinice?
Med preiskavo pacient leži na hrbtu z rahlo vzdignjeno glavo. Na vrat se nanese gel za ultrazvok, da se lažje premika sondo in dobi jasnejšo sliko ščitnice. Preiskava traja od 15 minut – 20 minut.
Priprava na preiskavo:
Prosimo tudi da s seboj prinesete vse ostale izvide preiskav katere ste že opravili ter seznam zdravil katere uživate.
Kdaj je je priporočeno opraviti ultrazvok ščitnice?
Če opazite naslednje simptome, imate morda težave s ščitnico:
Ščitnica je ena žleza metuljaste oblike. Imamo jo vsi na vratu. Izloča hormon tiroksin, ki je izjemno pomemben. Ločimo 2 hormona T3 in pa T4. Ščitniški hormoni močno vplivajo na počutje in razpoloženje, na delovanje srca, prebava itd. Na ščitnico pa deluje TSH iz hipofize.
Samo dvajset gramov tehta žleza ščitnica, njenega pomena pa ne bi mogli zmeriti s tonskimi utežmi. S hormoni, ki jih izloča, namreč nadzira vse osnovne procese v telesu. Zaradi preveč oziroma premalo aktivne ščitnice trpi kar vsaka peta ženska.
Bolezni ščitnice so lahko neškodljive kot je Golša (povečana žleza) ali smrtonosne kot je rak ščitnice.
Najpogostejše težave s ščitnico vključujejo nenormalno proizvodnjo ščitničnih hormonov. Povečano izločanje ščitničnih hormonov povzroča hipertiroidizem. Pomanjšano (premajhno) izločanje ščitničnih hormonov povzroča hipotiroidizem.
Čeprav so učinki nepravilno delujoče ščitnice neprijetni, je večino težav mogoče obvladati, če je diagnoza postavljena v začetnih fazah obolenja.
Za nastajanje ščitničnih hormonov je potrebno užiti dovolj joda in ravno pomanjkanje tega je najpogostejši vzrok za nastanek hipotiroidizma. V razvitem svetu je danes pogost vzrok še avtoimunska bolezen, imenovana Hašimotov tiroiditis, pri katerem bele krvne celice preplavijo tkivo ščitnice, nato pa ga napadejo protitelesa.
Pomanjkanje ščitniških hormonov povzroči, da telo začne delovati upočasnjeno. Ker so znaki dokaj postopni in neizraziti, jih pogosto pripišemo depresiji.
Prekomerno delovanje ščitnice (hipertiroidizem) lahko povzroči širok spekter možnih simptomov, čeprav je malo verjetno, da boste izkusili vse.
Simptomi se lahko razvijejo postopoma ali nenadoma. Za nekatere ljudi so razmeroma blagi, za druge pa so lahko hudi in znatno vplivajo na kvaliteto življenja.
Številni simptomi so podobni simptomom drugih bolezenskih stanj, zato pogosto spregledamo, da so težave povezane s ščitnico. Simptomi se običajno razvijejo počasi in morda se ne zavedate, da imate zdravstveno težavo že več let.
Pri starejših ljudeh z neaktivno ščitnico se lahko pojavijo težave s spominom in depresija. Otroci lahko doživljajo počasnejšo rast in razvoj. Najstniki lahko puberteto začnejo prej kot običajno.
Za vsa dodatna vprašanja smo Vam na voljo na tel.: 01/2000 910 e-mail: mdps@diagnostika-clarus.si
Ustavite se za trenutek in poskrbite zase!
Priporočamo Vam odlično naložbo v vaše zdravje!
Naročite se na pregled in v kratkem vas kontaktiramo za prvi možni termin.
Želite spremljati naše novosti, posebne ponudbe in zanimive ter koristne namige? Potem se naročite na e-novice Diagnostike Clarus.
Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje
Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.