Menu
Zapri
Dermalna polnila s hialuronsko kislino so med najbolj pogosto uporabljenimi metodami pomlajevanja obraza. Z dodajanjem volumna nam omogočajo glajenje gub (tudi globokih) in korekcijo obraznih oblik brez, da bi šli pod nož!
Za vsa vprašanja smo vam na voljo po tel. št.: 01 2000 910 , 040666056 ali na e-mail naslovu diagnostika@diagnostika-clarus.si
Dermalna polnila ali filerji predstavljajo hialuronsko kislino. Hialuronska kislina je naravno prisotna v človeškem telesu in je povsem biološko razgradljiva snov.
Ko se staramo se vsebnost hialuronske kisline naravno zmanjšuje. Kot posledica pomanjkanja hialuronske kisline, koža zgubi svojo strukturo, elastičnost in volumen. Pojavijo se nezaželene kožne gubice in globlje gube.
Vrsta storitve: SAMOPLAČNIŠKA
Aplikacijo dermalnih polnil organiziramo 1x do 2x mesečno večinoma v popoldanskem času, kontaktirajte nas za bolj točne informacije.
*Čas je podan le informativno, ure se lahko spremenijo
Čas trajanja: 30 - 45 min
Kraj izvedbe: Grška ulica 13, 1000 Ljubljana ( BTC hala 9 )
Kdo izvaja aplikacijo Dermalnih polnil s hialuronsko kislino:
CENE za storitve pomlajevanje obraza so navedena v CENIKU.
Pri specialistu opravite brezplačen posvet, kjer vas specialist podrobno pregleda in vam svetuje na podlagi vaših želja in pričakovanj. Medtem, ko so tveganja, povezana z dermalnimi polnili, minimalna, morate v celoti razkriti svojo zdravstveno anamnezo pred zdravljenjem, saj lahko določene alergije, kožne in nevrološke bolezni ali zdravila ogrozijo vašo varnost ali rezultate.
NAROČITE SE NA BREZPLAČNI POSVET
Dermalna polnila s hialuronsko kislino (filerji) se injicirajo v srednji sloj kože in "zapolnijo" prostor, nad katerimi so linije gub. Tako dosežemo učinek "glajenja gub". Ta učinek lahko trajajo do 9 mesecev in postopoma izginja, ko metabolizem razgradi material dermalnega polnila. Dermalna polnila s hialuronsko kislino tudi stimulirajo kožo, da proizvede več kolagena, ki ohranja prožnost kože.
NEKIRURŠKI LIFTING - zapolnitev nepravilnosti obraza, nastalih zaradi povešanja in zmanjšanja volumna mehkih tkiv obraza kot posledice staranja
Da zmanjšate možnosti oteklin in podplutb priporočamo, da 10 – 7 dni pred injiciranjem dermalnega polnila prenehate z uživanjem:
Pred samem posegom je obvezen BREZPLAČNI posvet, tako specialist že ve vaše želje. Na obraz vam zariše mesta injiciranja in po potrebi aplicira anestetično kremo ali lokalni anestetik. Ko je mesto korekcije omrtvičeno specialist prične z injiciranjem.
Postopek glajenja gub je kratek in traja približno 30 minut. Odvisno je seveda, od vrste in mesta kamor se aplicira dermalno polnilo. Po posegu se lahko odpravite na vsakdanje opravke, ter upoštevate navodila zdravnika.
Pogoste reakcije in stranski učinki po injekciji dermalnega polnila:
Izredno redki, a možni neželeni stranski učinki vključujejo:
Eno od tveganj pri uporabi dermalnih polnil je nenamerno injiciranje v krvno žilo. Čeprav je ta zaplet izredno redek, so posledice lahko resne in trajne. Simptomi lahko vključujejo:
Cena je odvisna od vrste in količine dermalnega polnila.
Tukaj smo odgovorili na pogosta vprašanja o dermalnih polnilih. Če ne najdete odgovora na vaše vprašanje, nam ga posredujte in z veseljem ga dodamo na seznam.
Seznam pogostih vprašanj o dermalnih polnilih s hialuronsko kislino:
Hialuronska kislina je sestavina, ki jo človeško telo tvori samo. Največja količina se nahaja v koži. Je pravzaprav molekula sladkorja, izvrstna za hidracijo kože, saj nase veže vodo. Zaradi tega se uporablja v mnoge lepotne namene, hrani celice v koži in spodbuja njihovo rast.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Po naravi se hialuronska kislina proizvaja v človeškem telesu, vendar se izčrpa, ko se staramo. To je zato, ker sinteza hialuronske kisline zahteva kompleksen proces in presnovna moč celic se postopoma zmanjšuje.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Vsaka injekcija je lahko boleča, vendar so igle za injiciranje dermalnih polnil (filrjev) izredno tanke, zato je prisotnost bolečine majhna, podobno kot, če bi vas nekdo uščipnil. Polnila tudi sama vsebujejo anestetik, zato je bolečina med samim injiciranjem res minimalna. Ponavadi pa zadustuje, da območje pred injiciranjem 10 – 20 minut hladimo z ledom, tako, da skoraj ne občutite injekcije. Za vse zelo občutljive, pa na trgu obstajajo anestetične kreme, ki še dodatno omrtvičjoi kožo.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Večino ljudi ne čuti nobene večje bolečino po aplikaciji dermalnih polnil. Lahko se pojavi manjša neprijetnost na mestu injekcije zaradi nastanka otekline in podplutbe. Za kar zadostuje hlajenje z ledom.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Koliko časa bodo trajali učinki dermalnega polnila s hialuronsko kislino je odvisno od vrste, mesta injekcije in pacienta samega. Kot naravno prisotno snov, jo telo počasi predela v 6 do 12 mesecih. Na splošno velja da, bolj kot je dermalno polnilo gosto in globlje, kot ga vbrizgan – dlje časa traja, da ga telo absorbira.
Trajanje učinka dermalnega polnila je odvisno od:
Da, rezultati so vidni takoj po aplikaciji dermalnega polnila. Normalno je, da se na mestu injekcije pojavi manjša podpludba in oteklina. Ponavadi popolnoma izgine v 1 – 2 tednov, zato šele takrat vidite realno stanje.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Lahko se zgodi, da niste zadovoljni z rezultati ali pa je bilo dermalno polnilo neenakomerno vbrizgano. V takem primeru naj vas ne skrbi. Večinoma se lahko ponesrečeno polnitev prilagodi. Specialist bo injiciral dodatno dermalno polnilo, da naredi vaš izgled enakomeren. Prednost dermalnih polnil s hialuronsko kislino pa je prav v tem, da jih je mogoče (instantno) popolnoma razgraditi s posebnim encimom, imenovanim hialuronidaza. Tako se vrnete na prvotno stanje.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Čeprav so dermalna polnila znana kot varna, obstaja nekaj primerov, kadar jih odsvetujemo. Če ste noseči, dojite ali se borite z okužbo sinusov, je najbolje, da z dermalnimi polnili počakate. Vsaka okužba na obrazu se lahko razširi na mesto injekcije. V primeru, da potrebujete zobozdravniško oskrbo, vam svetujemo, da z obiskom počakate nekaj tednov. Saj vsak obisk pri zobozdravniku zahteva različne pritiske in raztezanja obraza, kar pa lahko poškoduje vbrizgano dermalno polnilo.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Alergična reakcija je mogoča a izredno redka, saj je hialuronska kislina naravno prisotna v človeškem telesu. Ponavadi pride, do manjše podpludbe, otekline, rdečice, občutljivosti, manjšega mehurčka in srbenja na mestu injekcije. To so normalne reakcije telesa, ki popolnoma izginejo v 7 -14 dneh.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Pogosta skrb pri uporabi dermalnih polnil za glajenje gub ali za dodajanje volumna je: kaj se zgodi, ko dermalno polnilo izgine. Velikokrat je vprašanje, ali se bo koža raztegnila in bodo gube še globlje ter bolj izrazite.
Odgovor je NE. Gube se ne poslabšajo. Dermalna polnila obsegajo družino zdravil za injiciranje, ki obnavljajo prostornino v predelih kože, kjer je bil volumen izgubljen. Dermalna polnila niso trajna in lahko pričakujete, da se bodo vaše obrazne gubice ponovno pojavile, ko jih organizem predela. Ker ste se navadili na gladko kožo, se lahko ponovni pojav vaših gub na začetku zdi, kot da so se gube »poslabšale«.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Priporočamo, da se pred aplikacijo polnil izogibate protivnetnim zdravilom in zdravilom proti bolečini. Ta zdravila redčijo kri in povečajo možnosti za nastanek podplutb, oteklin in krvavitev. Ibuprofen in aspirin sta najbolj znana protivnetna zdravila. Zelo pomembno je tudi, da že na prvem posvetu naštejete katera zdravila jemljete, da vam lahko specialist svetuje o možnih kontraindikacijah.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Po injekciji dermalnih polnil svetujemo, da se najmanj 1 teden ne izpostavljate soncu, se ne sončite, se ne izpostavljate močni toploti (savne in turške kopeli). Če že greste na sonce, imejte obvezno nanešen zaščitni faktor. Prav tako se izogibajte ekstremnemu mrazu.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Mesta injekcije se nikakor ne dotikajte vsaj prvih 6 ur po aplikaciji dermalnega polnila. Po temu lahko mesto nežno očistite ali naredite blag make-up. Vsaj 24 ur se skušajte čim bolj izogibati dotikanju obraza.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Imate pogosto herpes? Pred aplikacijo polnila je potrebno počakati, da se pozdravi. Obstaja možnost, da se ob injekciji virus aktivira in ponovno povzroči herpes. Posvetujte se s specialistom, o primernih zdravilih, ki zmanjšajo možnosti za njegov nastanek. V primeru, da se herpes pojavi, kontaktirajte vašega zdravnika.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
V Diagnostiki uporabljamo različna dermalna polnila s hialuronsko kislino iz družine Juvederm: Juvederm Volift, Juvederm Volbella, Juvederm Volite, Juvederm Voluma in Juvederm Ultra. Več o dermalnih polnilih si lahko preberete v blog zapisu: Juvederm – dermalna polnila.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Čeprav uživanje alkohola ne vpliva na dolgoročne rezultate dermalnega polnila, lahko poveča podpludbe in otekline pri nekaterih bolnikih. Zato svetujemo, da vsaj dva dni pred in dva dni po posegu ne uživate alkohola.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Priporočamo, da niste športno aktivni vsaj teden dni po injekciji dermalnih polnil. S fizičnimi napori namreč tvegate možnost infekcije. Prav tako se izogibajte jogi in podobnim vajam, kjer ste z glavo obrnjeni navzdol, to lahko poveča podpludbe in otekanje.
Nazaj na seznam Pogostih vprašanj
Želite spremljati naše novosti, posebne ponudbe in zanimive ter koristne namige? Potem se naročite na e-novice Diagnostike Clarus.
Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje
Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.